Soczewki kontaktowe to duża wygoda oraz większy komfort życia. Zostały one stworzone z myślą o osobach, które borykają się z wadami wzroku, ale nie czują się dobrze w okularach lub po prostu ich codzienna aktywność nie pozwala im na ich noszenie. W takich przypadkach szkła na gałkowe stanowią dokonała alternatywę dla tradycyjnych okularów.

W ofercie Salonów Optycznych Lucyna Tondryk znajdą Państwo szeroką gamę soczewek kontaktowych takich marek jak Ciba Vision, Johnson & Johnson, Menicon, CooperVision czy Bausch & Lomb. Są to zarówno miękkie soczewki kontaktowe konwekcyjne ( roczne ) jak i również te przeznaczone do systematycznej wymiany ( miesięcznie, dwutygodniowe, dzienne ) oraz wieloogniskowe szkła kontaktowe. Soczewki kontaktowe korekcyjne to komfortowa alternatywa dla okularów.

Zapraszamy do naszych gabinetów na profesjonalny dobór soczewek kontaktowych. Nasi specjaliści – lekarze okuliści wykonają szereg badań w celu dobrania odpowiednich soczewek.

W trakcie badania okulista:
- sprawdzi ostrość wzroku, dopasuje wielkość soczewki, wybierze odpowiedni promień krzywizny soczewki, nauczy samodzielnego zakładania i zdejmowania soczewek