Okulary muszą być dopasowane specjalnie dla Ciebie! Wykonanie okularów jest procesem niezwykle skomplikowanym, a szansa znalezienia odpowiednich okularów - kupowanych na straganach, w hipermarkiecie lub aptece - jest prawie niemożliwa. I nie chodzi tu jedynie o moc optyczną soczewek, ale szereg innych parametrów, które muszą być spełnionę, aby okulary korygowały wadę wzroku.

Efekt używania tanich i dobrych okulary przychodzą przeważnie po jakimś czasie ( pół roku do 2 lat). Podczas badania okulistycznego przeważnie okazuje się, że pacjent zamiast nosić np. +2,0 dptr. musi niespodziwanie nosić +3,0 dptr. lub nawet więcej.

Popatrz na obrazek powyżej a przekonasz się ile parametrów musi być zachowanych przy wykonaniu okularów.

Zdarza się, że za kilka złotych kupujemy okulary w miejsach przygodnych, nie zdając sobie sprawy jakie mogą czekać na nas kłopoty. Winowacją mogą być również użyte do ich wyrobu materiały. Piękne błyszczace oprawy z dalkiego wschodu powlekane są tombakiem, stopem miedzi i cynki, które to metale w kontakcie z naszym potem wydzielają alergogenne odczyny. Natomiast szkła wykonane są najcześciej z octanu celulozy, z którego uwalniają się estry kwasu octowego, tworzący z tlenkami tombakowymi opar groźny dla naszego zdrowia rakotwórczy koktail!

Nawet ta krótka rozprawka  naszych oczach i optyce pokazuje z jak delikatną i skomplikowaną sprawą mamy do czynienia. Jak niewiele trzeba, aby okulary, które miały być ulgą stały się przyczyną naszej udręki